local artisanry with love

At Foxglove Grove, we strive to offer you the best of our laid-back farm lifestyle. Our fresh produce is grown here, and every product we offer is made in small batches from ingredients from our farm.

We believe in fresh, seasonal, and sustainable food and products. You are always welcome here, so come on in and let us teach you something that you really want to learn.

Current Product Offerings

  • Rainbow Eggs
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Serranos
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Lemongrass
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Oregano
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Parsley
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Rosemary
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Artisanal Tisane / Herbal Tea
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Freshly Dried Herbs
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dried Serranos
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rosemary Shortbread
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Freeze-Dried Snacks
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jam
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Upcoming Events & Workshops

  • Volunteer at the Farm
    Regular price
    $0.00
    Sale price
    $0.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Edible Nature Tour
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

donate to our cause

donate now!